top of page

Çapraz Bağlı Polietilen Levha

Çapraz bağlı polietilen köpükleri, kimyasal çapraz bağlama ve köpürtme ajanları kullanılarak ekstrüzyon yöntemiyle üretilirler. Kapalı gözenekli ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olan bu köpükler, çapraz bağlanma nedeniyle üstün mekanik ve termal özelliklere sahiptir.

Çapraz bağlı polietilen köpükleri genel olarak; İnşaat, otomotiv, ambalaj, HVAC (Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme), beyaz eşya, elektronik, spor, eğlence, dağcılık, çanta, ayakkabı, sağlık ve medikal sektörlerinde kullanılır. Kapalı hücre yapısı sayesinde ısı yalıtımı sağlar, su ve nem geçirmez, darbe sesini azaltır, çevre dostudur, antibakteriyeldir ve çeşitli ebatlarda üretilebilir.

Özellikle HVAC sektöründe yoğun olarak tercih edilen Çapraz bağlı polietilen köpükleri, klima ve havalandırma sistemlerinde kullanılacak yalıtım malzemesi olarak öne çıkar. Otomotiv sektöründe ise araç ağırlığını azaltarak ses, ısı, nem ve darbe yalıtımı sağlamak için kullanılır. Ambalaj sektöründe ürünleri koruma amacıyla kullanılan Çapraz bağlı polietilen levhalar, beyaz eşya ve elektronik ürünlerden spor ekipmanlarına kadar geniş bir yelpazede kullanım bulur.

Çözüm üretmemiz için,
Bugün bizimle iletişime geçin.

bottom of page